Rx Muscle Contest Coverage


Rx Muscle Gallery
Remember Me?
Click here to register

Gallery Home » BC Provincial Championships » 2011

Check out Yamamoto Nutrition

SUBMIT CORRECTIONS

2011 BC Provincial Championships

Men Women Figure Fitness Bikini
Comparison PhotosComparison PhotosComparison PhotosComparison PhotosComparison Photos
Heavyweight
1. Rowan Vrooman  
2. Ashley Whittington
3. Jagit Singh
4. Warren Grant  
5. Cerry Lamb  
6. Chris Lewis  
7. Pinder Kaloti  

Light Heavyweight
1. Glen Brown  
2. Riley Mueller  
3. Richy Chan  
4. Hamed Roshenas  
5. Nick Cosgrove  
6. Daniel Murphy  
7. Adam Moss  

Middleweight
1. Stephen Didoshak  
2. Jeff Messinger  
3. Jamie Moffat  

Grand Master
1. Daniel Novotnik  
2. Antonio Bastone  
3. Mike Oddy  
4. Kelly March  
5. Glenn Lee  

Masters
1. Glen Brown  
2. Cerry Lamb  

Junior
1. Sachdev Toor  
2. Cody Heinrichs  

Best Poser
1. Hamed Roshenas  

Heavyweight
1. Nancy Clark  
2. Tamara Knight  
3. Colleen Hendriksen  
4. Karen Mahar  
5. Simone Koller  

Middleweight
1. Stephanie Green  
2. Jennifer Oreck  

Lightweight
1. Maureen Cliironomos  

Grand Master
1. Nancy Clark  
2. Pamela Ryan  
3. Maggie Wester  
4. Simone Koller  

Masters
1. Colleen Hendriksen  
2. Karen Mahar  
3. Stephanie Green  

Junior
1. Carmen Enns  

Best Poser
1. Nancy Clark  

Overall
1. Chelsie Gunderson  

Class A
1. Telsea Gunn  
2. Kelly Kerr  
3. Dianne Wolff  
4. Orsy Matthew  
5. Kari Werner  
6. Lynn Kingston  
7. Laura Leriger  

Class B
1. Vanessa St Armaud  
2. Sylvia Bucknell  
3. Claudia Lailhacar  
4. Nicole Jackson  
5. Karley Green  
6. Steely Springham  
7. Candice Martel  

Class C
1. Chelsie Gunderson  
2. Nicole Morgan  
3. Claire Hayes  
4. Julie Goulet  
5. Jo-Ann Broda  
6. Jennifer Sedler  
7. Cara Roberts  

Class D
1. Kirsten Lahti  
2. Michelle MacDonald  
3. Christine Chou  
4. Jessica Novak  
5. Heather Dean  
6. Tonya Fines  
7. Dawn Collins  
8. Teresa Tuohy  

Masters Overall
1. Krista Cowie  

Masters Class A
1. Dar Ashmeade  
2. Nicole Jackson  
3. Dianne Wolff  
4. Jo-Ann Broda  
5. Melanie Chernoff  
6. Lynn Kingston  
7. Cindy Legare  
8. Laura Leriger  

Masters Class B
1. Krista Cowie  
2. Heather Dean  
3. Christine Chou  
4. Tera Meade  
5. Tonya Fines  
6. Dawn Collins  
7. Teresa Tuohy  
8. Cathy Konst  
9. Shannon Wright  

Overall
1. Kim Scoffins  

Class A
1. Kim Scoffins  
2. Jolaine Undershute Bloom  
3. Linda Cusmano  
4. Angela Kang  
5. Marissa Leriger  

Class B
1. Debbie Bernard  
2. Competitor Removed By Request
3. Kayla McColl  
4. Daniela Tempesta  
5. Heidi Cannon  
6. Faye Anstey  

Overall
1. Hanan Arabatlian  

Class A
1. Hanan Arabatlian  
2. Tracy Rippel  
3. Laurie Suchanek  
4. Sarah Bryans  
5. Renee Cooper  
6. Brittany Moss  
7. Rina Mattson  
8. Meaghan Taylor  

Class B
1. Tara Hungle  
2. Eboney Chipman  
3. Jeannette Pastuch  
4. Julia Gurney  
5. Annie Clarke  
6. Jessica MacAdams  

Masters
1. Sandy Avelar  
2. Jennifer Vodik  
3. Tammy Rosiek  
4. Lisa Fyfe  
5. Colleen MacKinnon