Rx Muscle Contest Coverage


Rx Muscle Gallery
Remember Me?
Click here to register

Gallery Home » NPC East Coast Championships » 2010

Check out Yamamoto Nutrition

SUBMIT CORRECTIONS

Results by Year:   2009   2010   2011   2012   2013   2014  

2010 NPC East Coast Championships

Men Women Figure Bikini
Comparison PhotosComparison PhotosComparison PhotosComparison Photos
Overall
1. Erik Ramirez  

Super Heavyweight
1. Richard Fleurimond  
2. Richard Bachmann  
3. Osceola Adams  

Heavyweight
1. Erik Ramirez  
2. Francisco Rodriguez  
3. John Perrotta  
4. William Shue  
5. John Nutile  
    Jon Bena  

Light Heavyweight
1. Stanley Lea  
2. Eric Cornell  
3. Adam Paz  
4. Leonard Quiles  
5. Joe Touris  

Middleweight
1. Carlos Lopez  
2. John Carracio   
3. Anthony Marchione  
4. Frederick Gallipoli  
5. Andrew Rouse  
    Brian Manna
    Frank Ulrich  
    James Frater  
    Shawn Labega  
    Michael Papa  
    Eric Villatta  

Lightweight
1. Dustin DeMercurio  
2. Leonardo Enriquez  

Masters Overall
1. Carlos Lopez  

Masters 55+
1. Randy Joseph  
2. Rinze Bulstra  

Masters 45+
1. Carlos Lopez  
2. Leonard Quiles  
3. John Nutile  
4. Victor Gary  
5. Joe Touris  
    John Andrews  
    Carlos Torres  

Masters 35+ Over 176.25
1. Richard Bachmann  
2. Jayson Vasquez  

Masters 35+ Under 176.25
1. Carlos Lopez  
2. John Carracio   
3. Frank Ulrich  
4. Brian Manna
5. Francisco Barroso  

Teen 18 - 19
1. James Frater  
2. James Nyman  

Teen 13 - 17
1. Brian Santizo  

Novice Overall
1. Richard Fleurimond  

Novice Heavyweight
1. Richard Fleurimond  
2. William Shue  
3. Jon Bena  
4. John Perrotta  
5. John Andrews  

Novice Light Heavyweight
1. Adam Paz  
2. Robert Gary  
3. Jayson Vasquez  

Novice Middleweight
1. Andrew Rouse  
2. James Frater  
3. Chris Benjamin  
4. Jose Parra  
5. Eric Villatta  
    Francisco Barroso  
    Michael Papa  
    Andrew Velardo  

Novice Lightweight
    Brian Santizo  
    Leonardo Enriquez  

Guest Posers
    Kevin English  
    Craig Richardson  
    Victor Martinez  

Overall
1. Cara Dimeo  

Heavyweight
1. Bianca Fresnedo  
2. Jennifer Smith  

Middleweight
1. Lorraine Iwan  

Lightweight
1. Cara Dimeo  
2. Wynne Regan  
3. Trey Jackson  

Masters
1. Wynne Regan  
2. Trey Jackson  
3. Lorraine Iwan  

Overall
1. Carla Petrocelli  

Class A
1. Harriet Puja  
2. Inna Maria  
3. Dawn Barberi  

Class B
1. Carla Petrocelli  
2. Chairma Femelon  
3. Nicole Gengaro  

Class C
1. Kenyatta Jones Arietta  
2. Jill Crean  
3. Lisa Hlitca  

Masters
1. Carla Petrocelli  
2. Kenyatta Jones Arietta  
3. Harriet Puja  
4. Jean Hendrick  
5. Jill Crean  
6. Lisa Hlitca  
6. Dawn Barberi  
6. Nicole Gengaro  
6. Annette Morin  

Novice
1. Jean Hendrick  
2. Inna Maria  
3. Harriet Puja  
4. Dawn Barberi  
5. Annette Morin  

Overall
1. Tatyana Redko  

Class A
1. Tatyana Redko  
2. Sandi Velelis  
3. Krystal Faticoni  
4. Dileyka Fermin  
5. Alyssa Stark  
6. Marygrace Scarpelli  

Class B
1. Danielle Carr  
3. Tina Marie Nesse  
4. Wendy Govoni  
5. Jenna Arnold  

Masters
1. Tina Marie Nesse  
2. Marygrace Scarpelli